Zimowe opony kup latem!

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Za oknem lato w pełni, słońce, nikt z nas z pewnością nie rozmyśla o śniegu i ujemnych temperaturach, a tymczasem to świetny czas, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do samochodu. Wielu producentów w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach.

Oczywiście są to nowe opony, w doskonałym stanie, ale producenci muszą opróżnić powierzchnie magazynowe przed dostawą nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen. Opony zimowe to bardzo istotny element wyposażenia samochodu (i nie ważne czy to opony terenowe czy opony do motocykli. Są bardzo istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, więc nie bywajmy tej sprawy.
serwis volkswagena kraków
Author: Istockphoto
Source: Istockphoto
Bywa i tak, że kierowcy w ogóle nie wymieniają opon na zimowe. Zasłaniają się bzdurnymi argumentami, jak choćby ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To pomyłka i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek śliskiej drogi, by auto zaczęło tańczyć na jezdni. Polecamy volkswagen części kraków Są niestety wciąż ludzie, którzy są dumni z tego, że nie mają w ogóle zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to w dodatku stanowią wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć bywają ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Zgroza.Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo istotne, dlatego sprawdzajmy często kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeśli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Należy już teraz porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a da się dużo zaoszczędzić korzystając z letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony z wyższej półki (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za mniejsze pieniądze. Sprawdź reflektory volkswagen.

Jeżeli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być gotowym.