Zestawy niezbędne spawalnicze

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Na rynku znajdziemy dużo specjalistycznych produktów, urządzeń, dodatków dla osób spawających a także warsztatów blacharskich, zakładów dekarskich i innych. Oprócz wyżej wymienionych sklepów tradycyjnych jest także wiele sklepów profesjonalnych on-line.
W wyżej wymienionych sklepach możemy zaopatrzyć się w zestawy do lutowania. Wybierając zestaw dla spawacza na prywatne potrzeby idzie dostać bólu głowy. Rozmaitość ofert jest ogromna.
spawanie
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Dobierając w/w zestaw na prywatne potrzeby, należy mieć na względzie to, do jakich zadań będzie nam on potrzebny. W zależności od tego czy mamy zakład blacharski, czy może chcemy pracować w ogródku (w internecie da się przeczytać nawet porady dla amatorów), można zakupić w odpowiedni zestaw do spawania.

Jeżeli spawać chcemy najpowszechniejszym sposobem MIG/MAG, możemy wówczas zaopatrzyć się w klasyczny zestaw dla spawaczy, w skład którego wchodzi między innymi źródło prądu (agregat). Istnieje wymienić kilka rodzai agregatów: jednofazowy, dwufazowy, lub też nawet 3 fazowy. Kolejną częścią zestawu jest transporter drutu. Do wyboru mamy podajniki o mechanizmach podających z 2 albo 4 rolkami.

Końcowym elementem zestawu dla spawacza jest podwozie. Trzeba przyznać że to najłatwiejszy w wyborze element zestawu (rama na czterech kółkach), do tego dokładamy uchwyt spawalniczy odpowiedni do mocy agregatu, uchwyty do spawarek, jak również butle, reduktory i.in. niezbędne akcesoria jak tarcze spawalnicze czy też rękawice ochraniające.

Spawający może też wybierać między urządzeniami, które sam musi odpowiednio regulować a urządzeniami samosterowalnymi, więc takimi które mają mechanizm samoregulujący we wcześniej zdefiniowanych granicach. Jak tu nie dostać zawrotu głowy?