Zakup komputera PC, użyteczne oprogramowanie i oprzyrządowanie

  • Posted on: 31 August 2017
  • By: addmean
Podczas kupna komputera zazwyczaj myślimy nad niezbędnymi akcesoriami i aplikacjami. Chociaż notebooki powoli wypierają komputery stacjonarne, jednak wciąż mnóstwo ludzi decyduje się na tradycyjny zestaw.
biuro w domu
Author: Gord Webster
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie pierwszą kwestią, jaką trzeba ustalić decydując się na komputer stacjonarny, jest jego lokalizacja w naszym domu. Trzeba koniecznie zagospodarować odpowiednie miejsce, zakupić specjalne biurko i krzesło. Jeżeli jest to miejsce, gdzie chcemy się poświęcać pracy biurowej, najlepiej w pobliżu postawić regał - sprawdź serwis - na dokumenty, segregatory i inne akcesoria biurowe. Dobra lampka na biurko również będzie niezbędnym elementem naszego domowego, biurowego wyposażenia. Podczas ciężkiej pracy po zmroku, lampka na biurko zapobiegnie bardzo wrogiemu dla naszego wzroku kontrastowi pomiędzy monitorem, a ciemnym wnętrzem pokoju (http://ceneo.pl/14269886). Gdy zakupimy już pomocne oprzyrządowanie, warto zwrócić uwagę na osiągalność podstawowych części zamiennych do PC-ta, w razie ewentualnych awarii. Zasilacz komputerowy jest niewątpliwie jedną z nich. Kosztuje przeważnie od stu do trzystu złotych.Aby jednak zapobiegać sytuacjom zmuszającym nas do jego wymiany, koniecznie trzeba zasięgnąć informacji, czy zasilacz komputerowy ma dobry układ chłodzący. Jeżeli pragniemy utrzymać stan techniczny urządzenia na satysfakcjonującym poziomie, niezbędne będzie umiejętne gospodarowanie danymi na twardym dysku. Wartym uwagi programem służącym do partycjonowania dysków w komputerach z systemem Windows, jest Paragon Partition Manager. Optymalizacja systemu plików, robienie ich kopii zapasowych i przywracanie po potencjalnej awarii to także szczególnie ważne czynności, o które zadba Paragon Partition Manager. Poza programem antywirusowym, jest to niezbędny program dbający o sprawność PC-ta i przechowywane przez niego dane.

Jeśli nasz komputer stacjonarny będzie nam również służył do relaksu, dobrze zaopatrzyć się w tuner umożliwiający odbiór cyfrowej telewizji, nagrywanie filmów czy wychwytywanie wideo (przeczytaj tutaj). Dobry tuner będzie ponadto posiadał funkcję edycji plików video i zdjęć, obsługi DVD, VCD, MPEG, Mp3 i innych popularnych formatów.