Słup betonowy na działce, a rura usadowiona pod przejazdem drogowym - czyli, co musisz wiedzieć, kiedy kupujesz działkę

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Kupiłeś działeczkę, i zauważyłeś, że stoi na niej słupek (albo słupy) betonowy przewodzący prąd? A być może chcesz zrobić połączenie między działką, a ulicą, ale nie masz pojęcia, w jaki sposób się za tę rzecz zabrać? W naszym felietonie po opowiadamy Tobie, co zrobić w tego typu konkretnych wypadkach!


Chyba każdej osobnikowi, która to jakiejś rzecz się dorobiła, marzy skrycie o działeczce.


Kruszywo
Author: James St. John
Source: http://www.flickr.com
Kupno jej, jest dla bardzo dużo imaginacją. Co jednakże zrobić, kiedy zauważy się wymarzona działeczkę, ale stoją na niej słupy betonowe energetyczne? Otóż w tej chwili wyjaśniamy! Istnieje parę alternatyw, nasze osoby jednakże najmocniej w tym artykule zaciekawia odszkodowanie, jakiego to istniej możliwość dostać za tego typu "ingerencję" na ziemiach od sieci energetycznej (http://www.bazalt.pl/prefabrykacja-betonowa/oferta/prefabrykaty-dla-energetyki/). Pomimo kilku uregulowań wewnątrz kodeksie cywilnym, owa kwestia korzystania z grunty dla przedsiębiorstw, nie bywa uregulowana. z tego powodu należy o tej rzeczy po czytać, aby wiedzieć od razu jak najwięcej!


http://bazalt.pl/
Author: Bruk-Bet®
Source: Bruk-Bet®


Jeśli chodzi o drugą część wstępu, to aby połączyć drogę z działką, warto zakupić rury betonowe, które zakopiemy wewnątrz określonej głębokości. Należy jednakże zanim się to uczyni, zorientować się, czy to aby konkretny kawałek dróżki należał faktycznie do nas (http://bazalt.pl/prefabrykacja-betonowa/oferta/rury-betonowe-i-zelbetowe).


Zwykle ta cząstka ziem (tak nazywanej melioracji) należy do konkretnej gminy, lub do fizycznego właściciela drogi, z tego powodu nie warto spieszyć się na zapas, by potem nie płacić kary! Jeżeli okaże się, że potrzebna jest zgoda, potrzebne okazuje się również zaplanowanie owego wjazdu, a więc projekt, za którego to będziemy musieli niestety w dodatkowy sposób się wykosztować.