Pojazdy ciężarowe oraz auta osobowe - ich typy według użytkowania.

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Nie ulega wątpliwości, że każdy kto kupuje samochód osobowy, czy też ciężarowy, zastanawia się nad przeznaczeniem tego środka transportu. Szczególnie istotne jest to kto będzie podróżował tym samochodem i jakie długości tras będzie przejeżdżał. Patrząc pod względem funkcjonalności samochodów na rynku samochodowym, mamy wiele modeli samochodów.

Samochód ciężarowy
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Co ważne jeżeli chodzi o samochodu osobowe, rozróżniamy takie główne typy: sedan, limuzyna, kombi, hatchback, lift-back, fastback, minivan, mikrovan, van, pick-up, coupe, kabriolet, targa, terenowy, suv, crossover. Każdy z wymienionych samochodów posiada odpowiednie parametry, jedne są z napędem na dwa koła, inne z napędem na cztery. Najbardziej popularne zostały auta z zamkniętym dachem, istnieją jednakże pasjonaci pojazdów w których w trakcie podróżowania czują wiatr we włosach.

Dla wielodzietnych rodzin zostały stworzone auta z większą ilością miejsc, aniżeli jak to bywa standardowo - czyli pięciu miejsc. na pewno najwięcej osób chcę podróżować limuzynami, natomiast auta takiego rodzaju są dostępne jedynie dla wybranej grupy społeczeństwa.

Jak sytuacja prezentuje się gdy chodzi o samochody ciężarowe? Tak samo jak jest to w przypadku pojazdów osobowych, wyróżniamy wiele rodzajów pojazdów ciężarowych a także naczep dostosowanych do tych samochodów. Dobrze jest zacząć od wyjaśnienia definicji samochodu ciężarowego, jest to pojazd samochodowy z przeznaczeniem do przewozu ładunków. Wniosek jest taki, że rodzaje samochodów ciężarowych, zależne są od ładunków, jakie są nim przewożone. W szczególności wyróżniamy takie samochody ciężarowe (zobacz na tej stronie: www.benetrucks.pl/pl/) jak: ciągniki siodłowe, ciężarowe skrzyniowe, z nadwoziem rodzaju furgon, ciężarowe do zabudowy, ciężarowe specjalne, ciężarowo - osobowe.


Tir
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
W największym stopniu popularne samochody ciężarowe, które można napotkać na polskich i europejskich drogach to ciągniki siodłowe. Są to pojazdy, które dostosowane są do ciągnięcia naczepa także przyczep. Dodatkowo, wyróżniamy kilka typów naczep a także przyczep. Zwłaszcza produkowane są naczepy zależne są od rodzaju produktów, jaki będzie nimi przewożony. Na rynku samochodowym możemy spotkać naczepy na przykład do transportowania paliw (cysterny), mrożonego jedzenia (chłodnie), żwiru, ziemi (wywrotki).

Jednakże gdy do przewiezienia mamy artykuły umieszczone na paletach, świetnie sprawdzają się naczepy podkontenerowe, które posiadają bardzo prosty dostęp do przewożonych towarów. Jak wiadomo w czasie kupna pojazdu, kluczowe jest przeznaczenie wybranego środka transportu. Powinno się zwrócić uwagę na to, że samochody ciężarowe wybieramy z uwzględnieniem tworów jakie będą nimi transportowane.