Osuszacze powietrza - zastosowanie|Co to jest osuszacz powietrza?

  • Posted on: 9 August 2016
  • By: addmean
Niewielu z nas zastanawia się czy powietrze u nas w mieszkaniu ma odpowiednią wilgotność. Teraz, w czasie upalnego lata stanowi niewielki kłopot, ale zbyt wysoka wilgotność powietrza w domu może być przyczyną bardzo dużej ilości kłopotów. Warto to sprawdzić, aby uchronić się przed pleśnią, zaciekami i powstawaniem korozji

Szczególnie jeżeli nasze mieszkanie znajduje się w starym budownictwie albo w dopiero co postawionym bloku możemy narazić się na problem za dużej wilgotności w pomieszczeniach. Wtedy receptą mogą być osuszacze sprężonego powietrza (http://www.pneuma.pl/category-pl/osuszacze-sprezonego-powietrza/2/). Istnieje wiele rodzajów tych sprzętów. Tak do zastosowań na skalę przemysłową jak i w warunkach domowych. Tak właściwie każda ekipa zajmująca się remontami powinna posiadać osuszacz. W czasie prac malarskich doskonale się sprawdzają.

Pneuma.plKorzysta się z nich także w czasie doprowadzania do stanu używalności przestrzeni po zalaniach - wszelkiego rodzaju piwnic albo nawet domach po powodziach. Jeśli nie ucierpiała konstrukcja budynku, da się go wyremontować i osuszyć.

Bywa że osuszacze zamawiane są przez biblioteki czy archiwa - to instytucje, gdzie składowane są wielkie ilości akt i książek, które, by nie uległy uszkodzeniom, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Kiedy powietrze w sali jest zbyt wilgotne papier nie wytrzyma tam za długo.

W razie Wypadku bez trudu odszukamy przedsiębiorstw, które mają w ofercie osuszacze powietrza. Zazwyczaj mają też w ofercie wiele innych sprzętów, jak klimatyzatory, nagrzewnice, czy nawet kompresory powietrza (sprawdź nowe kompresory powietrza). Zwykle oferują też pełen serwis sprzedawanego sprzętu, zatem jeśli nasze mieszkanie ulegnie zalaniu jest możliwość, by doprowadzić je do porządku.