Niespotykany emblemat towarowy

  • Posted on: 18 August 2017
  • By: addmean
Znakiem towarowym jest w stanie być każde oznaczenie, które można zaprezentować w postaci wyrazu, rysunku, zdobienia, kompozycji kolorystycznej, formy przestrzennej. Jest w stanie to być także gatunek artykułu, albo opakowania, a także melodia, bądź inny sygnał dźwiękowy.


Znaki towarowe są oznaczeniami używanymi w handlu, służącymi do identyfikacji artykułów, bądź usług konkretnego przedsiębiorcy.


http://www.winski.pl/
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Gwarantują one rozróżnianie artykułów takiego samego gatunku oferowanych przez rozmaitych przedsiębiorców, stanowiąc tym samym podstawę konstruowania wizerunku i opinii marki (Kancelaria Winski - zarejestruj znak towarowy). Znak towarowy rejestracja polega na zgłoszeniu go w należytym wniosku. Przy jego zgłaszaniu powinno się wziąć pod uwagę nie tylko towary, jakie teraz oznaczamy znakiem, lecz również potencjalne wykorzystanie symbolu w przyszłości, w szczególności jeśli zgłaszanym znakiem jest miano firmy.
Podanie o udostępnienie prawa ochronnego można złożyć samodzielnie, ale jest w stanie to także zrobić prawnik it (winski.pl/nowe-technologie-prawo-it.html). Profesjonalista poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym rejestru towarów, może również stworzyć badanie zdolności rejestracyjnej znaku i oszacować szanse na jego rejestrację. Takie badanie jest w stanie uchronić przed ponoszeniem zapłat zgłoszeniowych jeżeli symbol i tak nie ma możliwości pozyskać ochrony. Jest w stanie także pomóc zrealizować procedurę rejestracji już przed samym Urzędem.


Symbol towarowy nie musi być dziwaczny.


Ważne jest, żeby był on na tyle znaczący, by ciągnął uwagę konsumentów i identyfikował dany artykuł na rynku, także, by wolno go było pokazać w formie graficznej. Przy sporządzaniu znaku najlepiej użyć wyrazów fantazyjnych i abstrakcyjnych w stosunku do produktów.