Jakie posiadamy rodzaje sposobów cięcia stali? Czy każdą blachę mamy szansę ciąć tym samym sposobem?

  • Posted on: 31 August 2017
  • By: addmean
Wycinanie stali w dzisiejszych czasach możemy zyskać dwoma sposobami. Pierwszym z nich jest cięcie przy pomocy lasera, następną przy użyciu wody.


Zdajemy sobie sprawę jednakże,priorytetowa jak i druga metoda ma specyficzne zalety i wady. Nie każdy z nich będzie doskonały do danego rodzaju stali, czy blachy, jak blacha trudnościeralna. Należy więc zawczasu się dowiedzieć, który sposób będzie najdogodniejszy. Są bowiem takie odporne tworzywa, jak stal hardox, że nie każdy sposób cięcia przyniesie zamierzony skutek.
Stal
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com

Aktualnie najpopularniejsze metodą jest cięcie stali za przy pomocy strumienia wody. Nie zapominajmy jednakże, by w tego typu sytuacjach dowiedzieć się wspaniale, czy strumień wody może poradzić sobie z konkretnym rodzajem stali i czy cięcie stali takim sposobem będzie opłacalne. W sytuacji bowiem, kiedy stal (witryna internetowa) jest nieco grubsza niż 5 do 8 milimetrów, to cięcie tego rodzaju może się nie powieść. Woda jednak będzie doskonalsza, kiedy masz do cięcia nie stal (oceń). Jeżeli więc cięcie za pomocą wody nie spełnia egzaminu, wtedy warto skorzystać z odmiennego typu, a jest nim cięcie przy pomocy lasera albo plazmy.


W tego typu jednak sytuacji musisz liczyć się z tym, że straty materiału są dosyć wysokie, więc z pewności musisz zamawiać nieco większy arkusz stali niż potrzebujesz. W tego typu przypadkach najkorzystniej będzie, jak zdasz się na wsparcie specjalisty. Jeśli bardzo dobrze zdołasz opisać swoją sytuację w sklepie i opowiesz dokładnie, czego potrzebujesz, to wówczas z pewnością ktoś w sumie ci doradzi, jakiego typu wymiary arkuszy stali trzeba zdobyć. Jak więc widzimy, to z której sposoby będziemy korzystać est zależne od wielu elementów. Każdy z nich trzeba brać pod wagę, aby wykonywać cięcie jak najlepiej. Może się zdarzyć się bowiem, że źle dobiera się blachę do cięcia i wtedy posiadamy problem.
parametry techniczne blach trudnościeralnych
Author: Steve Snodgrass
Source: http://www.flickr.com

zazwyczaj właśnie robią w ten sposób ludzie,którzy nie posiadają umiejętności w tej materii. Jednocześnie, nie musisz być bardzo doświadczonym w tych sprawach,aby dobrać odpowiednie cięcie. Jeśli jednak problemy staną się naprawdę poważne, to z reguły mamy szansę zapytać sprzedawcę, on z pewnością nam najlepiej doradzi.