Jakie mamy rodzaje siłowników oraz do czego one służą? Jakie można wymienić plusy siłowników elektrycznych?

  • Posted on: 11 July 2017
  • By: addmean
Są takie sprzęty czy narzędzia, które pomimo swej dużej roli są niemal niezauważalne dla wielu osób. Używa się ich na co dzień oraz pomagają nam w wielu rzeczach jednak nie zwracamy na nie za dużej uwagi. Tego typu rzeczami są siłowniki. Są one rodzajem silnika, w jakim energia je napędzająca zamieniana jest w energię mechaniczną, jaka z kolei naprzędza urządzenia i maszyny do działania. Przez wzgląd na medium robocze możemy je podzielić na pneumatyczne, hydrauliczna oraz elektryczne. I właśnie te ostatnie zostaną tutaj omówione bardziej.


przemysł, technologie
Author: Karen Baijens
Source: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, iż siłowniki (sprawdź serwis) elektryczne mają wszechstronne zastosowanie- więcej o ich działaniu dowiesz się tutaj. Szeroko rozpowszechnione w przemyśle. Właściwie trudno wymienić wszystkich dziedzin, w jakich ma się z nimi do czynienia. Dobór właściwego najlepiej zostawić specjalistom. Jest sporo firm, które zajmują się czymś takim i oprócz produkcji takich urządzeń są w stanie także doradzić w kwestii, jaki najlepszy rodzaj zastosować. Czasem jest tak, że produkty te wykonywane są w szczególnych sytuacjach na specjalne życzenie.

Siłowniki elektryczne odznaczają się nieskomplikowaną budową, prostą instalacją i sterowaniem, czystością działania czy bezawaryjnością. Jest to urządzenie o tak wielu możliwościach użycia, iż często można się z nimi spotkać. Siłowniki te mogą zostać napędem urządzeń liniowych, (https://silownikielektryczne.com/produkty/moduly-liniowe/) szczególnie wtedy gdy z jakiejś przyczyny niewskazane jest używanie innych rodzajów siłowników, choćby hydraulicznych. Jeśli chodzi o stopień mocy, tutaj rozpiętość jest ogromna. Jest cała gama różnych siłowników od tych niewielkich gdzie mamy do czynienia z prądem stałym, aż po te pokaźnych rozmiarów, gdzie wykorzystuje się silniki 3-fazowe prądy zmiennego.


przemysł, automatyka
Author: Ryan Summers
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja tego mechanizmu jest nieskomplikowana. Taki silnik elektryczny jest źródłem na pędu dla śruby, na której gwincie jest nakrętka. Łączy się ona z tłoczyskiem. Napędzona powoduje wychodzenie i chowanie się tłoczyska. Za ogromny plus można uznać niesamowitą bezawaryjność takiego urządzenia. Może ono pracować nawet kilkanaście lat, to klasyfikuje tego typu sprzęt wysoko na liście trwałości. (śruby toczne) Często również siłowniki te nie wymagają do tego ingerencji ze strony osób pracujących. Są tak przygotowane, iż jeśli tylko będą używane zgodnie z ich przeznaczeniem będą służyły długo. sporym plusem wyróżniającym te urządzenia na tle innych typów jest to, iż nie potrzebują innego rodzaju zasilaczy, rozdzielaczy lub też innych rzeczy. Wystarczy, iż podłączymy wszystkie przewody elektryczne i tego typu urządzenie jest gotowe do pracy. To bez wątpienia wielka przewaga.