Geodetą być

  • Posted on: 26 August 2017
  • By: addmean
Nie raz, nie dwa słyszeliśmy, że praca geodety to dobra fucha. Pewnie wiele osób właśnie z tego powodu złożyło papiery na studia geodezyjne. Jednak spora grupa z nich postanowiła zmienić specjalizację po pierwszym semestrze. Cóż, prawda jest taka, że nie wszyscy nadają się na bycie geodetą.

Nie jest to banalne zajęcie. Trzeba mieć głowę na karku. Nie tylko znać się na matematyce, ale również trzeba posiadać orientację w przestrzeni. Geograficznych aspektów tej dziedziny nie da się pominąć. Dodatkowo trzeba też znać się na prawnych aspektach dotyczących m.in. klasyfikacji gruntów. Tak, więc czy to pracując, jako geodeta w firmach geodezja oława czy dla przykładu w starostwie w dziale geodezja oleśnica trzeba pamiętać, że początkowo trzeba będzie skończyć studia i odbyć praktyki, bez których nie moglibyśmy zdobyć odpowiednich uprawnień.
Usługi geodezyjne
Author: NOAA's National Ocean Service
Source: http://www.flickr.com
A geodezja związana jest nierozerwalnie z kartografią. Jeżeli, więc mamy problemy z rysunkiem technicznym i nie jesteśmy zbyt dokładni a poza tym mamy niewiele cierpliwości powinniśmy zrezygnować z pretendowania do miana geodety. Grunt to odpowiednia klasyfikacja Każda osoba, która przeszła przez sito studiów związanych z geografią doskonale wie, że gleboznawstwo wcale nie jest tym najłatwiejszym. Wiadomo, że i tam zdarzają się łatwe tematy, ale są też zajęcia dotyczące systematyki gleb, o której wszyscy studenci chcą jak najszybciej zapomnieć. Jednak, jeżeli chcemy być geodetami, to gleboznawcza klasyfikacja gruntów musi być przez nas opanowana perfekcyjnie. Szczególnie, że ostatnio zmieniają się rozporządzenia związane z wszystkimi klasami gleb. Zobacz również: http://mptgeo.pl/Jeśli mowa o klasyfikacji gruntów z czysto geodezyjnego spojrzenia, to najważniejsze jest, to czy dany teren jest rolniczy czy może być przeznaczony pod budowę działki. Wiadomo, że geodeta powinien również stwierdzić, czy stawianie domu na konkretnym terenie jest bezpieczne. jeśli o to chodzi jest ogrom zastrzeżeń, zwłaszcza, gdy zauważamy domy postawione na obszarze teras zalewowych. Terasy zalewowa nie mogą być zamieszkiwane. Ale w dzisiejszych czasach przyzwolenie na budowę można sobie w jakiś sposób załatwić wszędzie. Ale żywioł i tak zrobi swoje, dopiero w takiej sytuacji zrozumiemy, że nie powinniśmy igrać z przyrodą, bo niewłaściwe miejsce dla domu, to straty naszego dobytku.