Dodatki dla spawacza obecne w sprzedaży

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Pośród akcesoriów do spawania wyróżnia się: maski tarcze i osłony spawalnicze, palniki spawalnicze, przyłbice spawalnicze, odzież ochronną, uchwyty, chemię spawalniczą i inne.Wszystkie te akcesoria bez kłopotu możemy nabyć w specjalistycznych sieciach handlowych jak i w sklepach wirtualnych. Istnieje duży wybór masek tarcz i osłon spawalniczych. Począwszy od zwykłych, wyposażonych w ciemne szkła, do „inteligentnych” hełmów reagujących na zmianę światła (podobnie jak ma to miejsce okularów fotochromowych).
spawanie
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com
Automatyczne przyłbice spawalnicze zasilane są przy pomocy baterii lub przy użyciu ogniw solarnych zmieniających się samoczynnie pod wpływem zmian natężenia światła w otoczeniu spawającego. Pośród spawaczy podzielone są jednak zdania na tematy sensowności rozwiązań zautomatyzowanych w tej kwestii głównie z powodu obaw powodowanych zmniejszoną skutecznością ”inteligentnej” maski spawalniczej. Porównaj również maski tarcze i osłony spawalnicze.
Przyczyną tego jest rozładowywanie się z czasem baterii lub mała wydolność ogniw fotoelektrycznych w przypadku braku światła. Takie wahania w trakcie reakcji na zmianę natężenia światła mogą znacznie wpływać na prawdopodobieństwo oparzeń oczu co powoduje ryzyko trwałej utraty wzroku. Tradycyjne przyłbice spawalnicze zaopatrzone są w szkła o różnym stopniu przepuszczalności światła.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się zakupić maskę spawalniczą zautomatyzowaną czy może najprostszą musi ona mieć odpowiedni rozmiar oraz bez wątpliwości chronić nie tylko wzrok osoby spawającej przed światłem lecz też twarz jak też wzrok przed możliwymi odpryskami i iskrami - przyłbice. Z tego powodu wykonane one są z materiałów wytrzymałych na wysokie temperatury.

Rzecz jasna prócz przyłbic spawalniczych spawacz w zależności od osobistych upodobań może również zdecydować się na maski tarcze i osłony spawalnicze. Odróżniają się one od masek tym, iż do ich używania potrzeba rąk mogą być więc trudniejsze w użytkowaniu.